Η τελευταία αποχώρηση στο Survivor ήταν γεμάτη ένταση και δράση, καθώς οι παίκτες έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό για να παραμείνουν στο παιχνίδι. Μετά από μια σειρά απαιτητικών αγωνισμάτων και έντονων αναμετρήσεων, ο Σταμάτης Ταλαδιανός ήταν ο παίκτης που τελικά αποχώρησε από το Survivor.
Ο δρόμος προς την αποχώρηση
Πρώτος ημιτελικός: Δώρα εναντίον Χριστόφορου
Στον πρώτο ημιτελικό, η Δώρα αγωνίστηκε με τον Χριστόφορο σε μια σκληρή αναμέτρηση. Και οι δύο παίκτες έδειξαν τρομερή αποφασιστικότητα και αντοχή, αλλά η Δώρα κατάφερε να κερδίσει την ασυλία, εξασφαλίζοντας τη θέση της στο παιχνίδι για ακόμα μία εβδομάδα.
Δεύτερος ημιτελικός: Σταμάτης εναντίον Γκιουλέκα
Στον δεύτερο ημιτελικό, ο Σταμάτης και ο Γκιουλέκας βρέθηκαν αντιμέτωποι σε μια εξίσου απαιτητική δοκιμασία. Ο Γκιουλέκας αναδείχθηκε νικητής, κερδίζοντας την ασυλία και αφήνοντας τον Σταμάτη να αγωνιστεί ξανά στον τελικό για την παραμονή του.
Ο τελικός της παραμονής: Χριστόφορος εναντίον Σταμάτη
Με την ασυλία της Δώρας και του Γκιουλέκα εξασφαλισμένη, ο Χριστόφορος και ο Σταμάτης έπρεπε να αντιμετωπίσουν ο ένας τον άλλον στον τελικό της παραμονής. Ο αγώνας ήταν ιδιαίτερα συναρπαστικός και αμφίρροπος, με τους δύο παίκτες να φτάνουν στο 4-4.
Ο τελευταίος αγώνας
Στον τελευταίο και καθοριστικό αγώνα, ο Χριστόφορος κατάφερε να πάρει τη νίκη, αφήνοντας τον Σταμάτη χωρίς επιλογή παρά να αποχωρήσει από το παιχνίδι. Η μάχη ήταν σκληρή και η αποχώρηση του Σταμάτη άφησε έντονα συναισθήματα τόσο στους συμπαίκτες του όσο και στους τηλεθεατές.