Το χρώμα μανικιούρ που έχει γίνει αγαπημένη επιλογή των It girls και των fashionistas παγκοσμίως είναι το “nude”.
Το nude χρώμα στα νύχια είναι διακριτικό, κομψό και ταιριάζει με κάθε στιλ και περίσταση. Οι διαφορετικές αποχρώσεις του nude προσφέρουν πολλές επιλογές που μπορούν να ταιριάξουν με τον τόνο της επιδερμίδας σας, κάνοντας το μανικιούρ να δείχνει φυσικό και περιποιημένο.
Επιπλέον, το nude μανικιούρ είναι εξαιρετικά ευέλικτο, καθώς μπορεί να φορεθεί τόσο σε καθημερινές όσο και σε πιο επίσημες εμφανίσεις. Αυτή η διαχρονική και μινιμαλιστική επιλογή είναι ο λόγος που παραμένει στη μόδα και προτιμάται από πολλές influencers και celebrities.
Αν θέλετε να προσθέσετε μια μικρή δόση λάμψης ή διακόσμησης, οι It girls συχνά επιλέγουν λεπτομέρειες όπως λεπτές γραμμές, διακριτικά glitter ή μικρά σχέδια σε nude βάση για ένα πιο εκλεπτυσμένο αποτέλεσμα.